Jakie są rodzaje zapięć w kolczykach?
Jakie są rodzaje zapięć w kolczykach?

SZTYFTY

Znane również pod nazwą wkrętki czy przekuwki. Jest to chyba najlepiej znane zapięcie. Taki rodzaj kolczyka jest najczęściej wykorzystywany, w salonach kosmetycznych, do przebijania uszu z pomocą urządzenia zwanego “pistoletem”.

Sztyfty klasyczny

Cienki drut + końcówka: motylek, baranek czy silikonowe zapięcie. Cudownie eksponuje cyrkonie lub kuleczki. Są bardzo wygodne i ich ogromnym plusem jest mały rozmiar, dzięki temu nie powinny się zaczepiać o włosy czy ubranie. Świetnie się sprawdzają do codziennych stylizacji.

Sztyft zaciskowy

Spotykany najczęściej w kolczykach kołach.

Sztyfto klips

Połączenie sztyftu i klipsa. Rzadko spotykane, ale bardzo wygodne ze względu na brak elementów, które możemy zgubić.

Kolczyk przeciągany

Kolczyki połączone ze sztyftem za pomocą cienkiego łańcuszka, w tym przypadku zapięcie stanowi główny element dekoracyjny. Na początku znajduje się sztywny fragment, podobny do igiełki - połączony jest z cieniutkim łańcuszkiem, który przewlekamy przez dziurkę w uchu. Taki kolczyk zakończony jest wybranym kształtem: kuleczką, gwiazdką, krzyżykiem - to on służy do blokowania go w uchu. Możemy je wyeksponować, gdy zepniemy włosy. Są bardzo subtelne, ale przyciągają spojrzenie.

BIGLE

Jest to klasyczne zapięcie, stosowane od wielu lat. Rewelacyjnie sprawdza się do kolczyków długich, wiszących. Są wykonane ze złota, srebra czy platyny. Najpopularniejsze są jednak oraz bigle posrebrzane i pozłacane.

Bigle otwarte

Zakrzywiony kawałek metalu, który przekładamy przez dziurkę w uchu, przypominający haczyk na ryby. Często stosowany przy wytwarzaniu kolczyków z metali nieszlachetnych. Niestety ze względu na brak dodatkowego zapięcia kolczyki mogą bardzo łatwo wypaść z ucha.

Bigle rybka

Metal zakrzywiony w charakterystyczny kształt rybki. Najczęściej spotykany do wyeksponowania pojedynczych kamieni szlachetnych, kryształów.

Bigle zamknięte

Bardzo dobrze znane, bigle “z pętelką”, która minimalizuje ryzyko zgubienia kolczyka, ale czasem stanowi problem, ponieważ zaczepia się o ubrania.

Bigle angielskie

Najbezpieczniejsze z proponowanych bigli. Idealne ze względu na łatwość zakładania. Kolczyk posiada odchylaną tylną "klapkę" która dzięki osadzonej wewnątrz sprężynce dobrze się otwiera i zamyka, trzymając stabilnie zapięcie.

Zapięcie angielskie

Ten rodzaj bardzo często wykorzystywany jest w niewielkich modelach kolczyków dla dziewczynek.

Klipsy

Bardzo często spotykane w szkatułkach mamy czy babci :)Dla osób, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu pozostają zapięcia typu klips. Elementem trzymającym ozdobę na uchu jest sprężynująca blaszka lub drut, która dociska zapięcie z obu stron ucha.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl