Jak wybrać obrączkę?
Jak wybrać obrączkę?

Dlaczego warto się zastanowić nad wyborem obrączek?

Ponieważ będziecie je nosić codziennie, przez dłuuugi, długi czas. Te dwa złote krążki stanowią, symbol miłości do końca życia, a kształt okręgu oznacza nieskończoność i wieczność.

Dziś ZŁOTO w roli głównej, ponieważ jest najczęściej wykorzystywanym metalem przy produkcji obrączek.

Z powodu miękkości czystego, dwudziestocztero karatowego złota, w jubilerstwie tworzymy stopy z mniej szlachetnymi metalami, dzięki czemu zmieniamy jego rozciągliwość, twardość, kolor i inne właściwości.

Co to jest próba?

Bardzo proste: najczęściej spotykana próba 585 oznacza, że na 1000 części (gdzie 1000 to 24 karatowe złoto) przypada 585 czystego złota, a pozostała część, czyli 415 części to stop innych metali. Wykorzystujemy złoto o próbach 333, 375, 585 oraz wyższych tj. 750.

Z jakimi metalami mieszamy złoto i jaki kolor możemy uzyskać?

Naturalny kolor złota zawsze jest żółty, aby zmienić jego odcień miesza się je z miedzią, srebrem i palladem.

Obrączki ślubne z białego złota uzyskuje się poprzez mieszankę złota z żółtym niklem i cynkiem, srebrem i palladem. Barwa białego złota jest szara, z lekkim żółtawym połyskiem.

Złoto czerwone/różowe zwane też różowym uzyskuje się poprzez stop złota z miedzią i cynkiem. Często spotkacie kompozycje z białym i żółtym złotem, ponieważ wyglądają bardzo elegancko.

Także do wyboru, do koloru. Niebawem opis pozostałych metali :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl