Jak zmierzyć rozmiar pierścionka przed zakupem?
Jak zmierzyć rozmiar pierścionka przed zakupem?

Damskie rozmiary pierścionków

Tradycyjne damskie rozmiary są od 52 mm do 57 mm (marginalny rozmiar 59 mm jest na grubsze damskie palce a rozmiary od 43 mm do 51 mm na szczupłe damskie palce).

Męskie rozmiary pierścionków

Męskie rozmiary od 60 mm do 63 mm są najpowszechniejsze. Rozmiary od 65 mm do 75 mm są rzadsze i odpowiednie na większe męskie palce.

Mierzenie rozmiaru pierścionka

1. Metoda: określenie wielkości za pomocą paska pomiarowego

Przy mierzeniu CAŁKOWICIE owinąć palec pomiarowym paskiem – starczy kawałek papierowego paska o szerokości maksymalnie 2-3 mm i z długością ok. 10 cm.

JEŻELI POMIAROWY PASEK NIE BĘDZIE CAŁKOWICIE NACIĄGNIĘTY, PIERŚCIONEK KTÓRY OTRZYMACIE BĘDZIE ZA DUŻY!!!

Osoba, która ma na palcach większe kości, miałaby wziąć to pod uwagę, że pierścionek będzie musiał przejść przez kość – w tym przypadku wybierzcie o jeden rozmiar większy. Według ostatecznej zmierzonej wielkości (obwód palca) na stronie produktu wybierzecie odpowiedni rozmiar w rozwijanym okienku rozmiarów.

Jeżeli w ofercie nie posiadamy odpowiedniego dla Was rozmiaru pierścionka – np. 50 – wybierzcie rozmiar 49, jak szerokość pierścionka jest do 6 mm. Rozmiar 51 wybierzcie wtedy, jak pierścionek jest szerszy od 6 mm, w rezultacie miałyby być dobre obydwa rozmiary.

Ilustracja graficzna do zmierzenia wielkości pierścionka:

2. Metoda: określenie rozmiaru za pomocą wewnętrznej średnicy własnego pierścionka

 

Metoda 3: wizyta u jubilera

Jest jeszcze jedna metoda na to, jak dobrać rozmiar pierścionka. Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że pierścionek będzie leżał idealnie, możesz udać się do stacjonarnego sklepu jubilerskiego. Na życzenie jubiler zmierzy obwód Twoich palców i poda rozmiary biżuterii, jakie będą dla Ciebie najlepsze – z raz dokonanym pomiarem możesz robić zakupy w Internecie bez ograniczeń!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl