Kamienie szlachetne, półszlachetne i minerały: diament, hematyt, jadeit, jaspis.
Kamienie szlachetne, półszlachetne i minerały: diament, hematyt, jadeit, jaspis.

Kamienie szlachetne, półszlachetne i minerały: diament, hematyt, jadeit, jaspis.

Kamienie poza tym, że pięknie wyglądają, mają przypisane ciekawe właściwości. Podobno są też przypisane do znaku zodiaku. Dlatego przekazujemy Wam kilka wskazówek, które mogą pomóc w wyborze biżuterii :)

Diament - sprawdź naszą OFERTĘ :)

Nazwa diamentu wywodzi się ze starogreckiego adamas, a to oznacza „niepokonany, niezniszczalny”. Uznawany jest za króla kamieni szlachetnych. W języku potocznym diament, nazywany jest brylantem ze względu na zastosowany rodzaj szlifu. Szlif brylantowy zawiera nie mniej niż 58 faset (skośnych nacięć narożnika): 33 w koronie i 25 w podstawie, a kamień szlifowany w ten sposób oglądany od góry sprawia wrażenie okrągłego.

Diament w astrologii przyporządkowany jest osobom spod znaku zodiaku Barana.

Przypisuje mu się takie właściwości jak zapobieganie bólom głowy, dolegliwościom stóp, żylakom czy rwie kulszowej. Wzmacnia cały organizm, oczyszcza i pomaga zwalczyć stres.

Jadeit

Minerał zaliczany do grupy piroksenów. Należy do grupy minerałów rzadko spotykanych. Można go znaleźć w wielobarwnych bryłach o rozmaitych kolorach: zielonym, niebieskim, lawendwym, pomarańczowym, brązowym, białym, czerwonym, szarym i czarnym. W czasach prehistorycznych wykorzystywano do wyrobu broni i narzędzi.

Symbolicznie związany ze znakami zodiaku: Ryby, Waga

Poprawia pracę układu trawiennego. Wzmacnia ciało i daje długowieczność. Usuwa depresję, leczy z przeziębień. Jest amuletem przeciw czarom.

Hematyt

Jest minerałem, tlenkiem żelaza(III). Nazwa pochodzi z Grecji od słowa haema, w tłumaczeniu: krew. Występuje w barwie czarnej, czarno-szarej, brązowo-czerwonej. Po sproszkowaniu posiada bardzo intensywną czerwoną barwę.

Przypisuje mu się takie właściwości jak pomoc podczas realizacji zamierzonych celów, wzmaga atrakcyjność, ułatwia wchłanianie żelaza. Leczy choroby pęcherza, reguluje nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i pomaga w dolegliwościach kręgosłupa.

W astrologii przypisany do znaków zodiaku: Skorpiona i Barana

Jaspis

Nazwa pochodzi od greckiego słowa iaspis, co oznacza cętkowany kamień. Jest to skała osadowa,zbudowana z kwarcu i chalcedonu. Zwykle jest on wielobarwny, pasiasty lub wzorzysty, ma bardzo wiele odmian i różnych wersji kolorystycznych.

Idealny dla znaków zodiaku: Bliźnięta, Panna, Wodnik.

Przypisane mu są takie właściwości jak: działanie antystresowe, wzmocnienie systemu odpornościowego, zapobiega osłabieniu paznokci, chorobom trzustki, rwie kulszowej. Jest uważany za bardzo mocnymi talizmanami, dzięki któremu w miejscu, w którym się znajduje (w domu,w pracy) panuje przyjazna i ciepła atmosfera.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl